Aranżacja przydomowego ogrodu

Artykuł / Inspiracje

Posiadasz piękny przydomowy ogród? Masz spory kawałek ziemi przylegający do Twojego domu, a nie wiesz jak go zagospodarować? Pomysłów jest tysiące. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i kreatywności. Możemy postawić zarówno na coś skromnego, ale nadal klasycznego, jak i coś „odjechanego” i nietypowego. Jedynym jednak ogranicznikiem jest nasz budżet. Pomysły te wymagają najczęściej sporych nakładów finansowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą galerią. Wyjątkowe aranżacje przydomowego terenu już na wyciągnięcie Waszych rąk.
Pięknie urządzony ogród to miejsce idealne na grilla, poranną kawę z rodziną czy szalona imprezę z przyjaciółmi. W jaki sposób możemy przyozdobić nasze „podwórko”? Idealny pomysł, zwłaszcza na letnie dni – basen. Dodatkowo z jednej strony możemy wybudować drewniane molo, zadbać o wygodne siedzisko. Nie zapominajmy również o stoliku. Ściana z żywopłotu? Możemy na niej powiesić interesujące obrazy, ramki, zdjęcia, lustra. Pod nią natomiast umieścić stolik z krzesełkami. Kolorowe poduchy i kamienny murek? Świetne zestawienie, zwłaszcza wśród bujnej roślinności. Wytrwałym polecamy szachownicę: kwadratowe płytki przeplatane z trawą. Opcja, która wymaga sporo starań by utrzymać ją w nienaruszonym stanie, aczkolwiek warto. Własny wodospad? Woda spadająca do basenu, a w nim… wygodne leżaczki. Świetna sprawa na długie, letnie dni.
Pomysłów jest bardzo wiele. Mimo, że większość z nich wymaga dużych nakładów pieniężnych warto, chociaż część pomysłów wcielić w życie. Z tak urządzonego ogrodu aż nie chce się wychodzić.