Garaż dla majsterkowicza

Artykuł / Porady

Każdy mężczyzna potrzebuje czasami kilka godzin odpoczynku od domowego rozgardiaszu i codziennej pracy. Idealnym miejscem dla niego stanie się garaż. Miejsce te sprawi, że każdy majsterkowicz nie tylko odetchnie po ciężkim dniu, ale nabierze sił przed kolejnym. Nic tak nie uspokaja mężczyzn jak dłubanie przy samochodzie, ulubionym motocyklu bądź po prostu zabawa narzędziami.
Zarówno nasze ulubione narzędzia jak i te przydatne w małych pracach remontowych nie powinny być trzymane byłe gdzie. Odpowiednio pogrupowane klucze, śrubki czy sprzęt znajdzie swoje miejsce w pomieszczeniu majsterkowicza. Urządzenie takiego kącika nie jest rzeczą trudną. Na początku zastanówmy się ile wolnego miejsca będziemy potrzebować. Już kilka metrów kwadratowych wystarczy by stworzyć pomieszczenie funkcjonalne, przestronne i użyteczne.
W urządzanym przez nas pomieszczeniu nie może zabraknąć metalowego regału, skrzynki z narzędziami, haków na narzędzia elektryczne oraz kuwet na mniejsze rzeczy np. śruby, gwoździe czy wkręty. Dobrą sprawą jest organizer ścienny. Możemy na nim powiesić np. klucze. Jeżeli mamy nieco więcej wolnego miejsca możemy zakupić specjalny stół wyposażony w liczne szuflady oraz przegródki. Dzięki temu łatwo posegregujemy narzędzia i utrzymamy porządek. Niewątpliwie przydatną rzeczą jest koziołek – stojak do czynności związanych z długimi przedmiotami.
W każdym kąciku majsterkowicza powinny znajdować się pasy narzędziowe. Sprawdzą się one podczas każdych prac remontowych w naszym domu. Zamiast ciągłego szukania niezbędnych sprzętów, możemy w każdej chwili mieć je pod ręką.
Jeżeli nie mamy zbyt wielu metrów kwadratowych do wykorzystania możemy pomyśleć o pawlaczu czy szafie wnękowej. Metalowe koszyki, półki, szuflady wysuwane na szynach, skrzynie narzędziowe – czym więcej przegródek i pojemników tym lepiej. W końcu każdy mężczyzna posiada niemałą ilość różnego rodzaju drobiazgów, elektronarzędzi, śrubek, kluczy etc.