Imponujące ogrody wodne

Artykuł / Inspiracje

Wielu z nas marzy się piękny, nietypowy ogród. Na świecie istnieje wiele inspiracji dla wyjątkowego zielonego zakątka. Dzisiaj przedstawimy Państwu najpiękniejsze projekty ogrodów wodnych na świecie.
Urządzając ogród powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, co naturalne. Nie ma nic piękniejszego niż skalne jeziorko na środku naszej działki. Na uwagę zasługuję niewielki wodospad spływający wprost do większego zbiornika. By nieco urozmaicić nasz akwen możemy otoczyć go naszymi ulubionymi kwiatami bądź krzewami. Stanie się on bardziej tajemniczy, a zarazem stylowy. Świetnym pomysłem jest jeziorko pokrywające niemal całą powierzchnię ogrodu, przez które biegnie niewielki drewniany mostek. Biorąc pod uwagę, że w wodzie rośnie wiele roślin, inspiracja ta została zaczerpnięta z Chin. W nieco większych ogrodach świetnie sprawdzą się delikatnie spadające do akwenu wodospady. Odpowiednie użycie szkła witrażowego sprawi, że podczas słonecznych dni nasza woda zalśni najpiękniejszymi kolorami. Na uwagę zasługuje wodospad składający się z blaszanych konewek, ustawionych praktycznie jedna pod druga. Końcowo woda wpływa do wiadra. Pośrodku naszego zbiornika wodnego możemy urządzić patio bądź taras z ławeczkami i stolikiem. Dzięki temu będziemy mogli spędzać upalne dni pośrodku chłodnej wody. W przypadku bardzo dużych terenów można pomyśleć o czymś na wzór fontanny. Pomysł ten można udoskonalić, nadając jej odpowiednie sztuczne oświetlenie. Nasz zbiornik wcale nie musi być głęboki. Niewielka ilość wody świetnie sprawdzi się w przypadku kamienistego dna. Możemy pokusić się o średniej wielości kamienie bądź o drobny żwir.
Kamienne, drewniane, z użyciem przedmiotów codziennego użytku, podświetlane, szklane – pomysłów na wodne ogrody jest tyle, ile ludzi na świecie. Każdy może wymyśleć wyjątkowy projekt, a przy odrobinie szczęścia zrealizować go we własnym ogrodzie.