Ogród w stylu angielskim

Artykuł / Inspiracje

Ogród w stylu angielskim cechuje się nastrojowością i romantyzmem. Dominuje w nich swoboda oraz natura. Łączy on w sobie elementy zarówno ogrodu wiejskiego jak i naturalistycznego. Ogród ten wygląda tak jakby powstał samodzielnie, jednak każdy z jego elementów, jest dokładnie zaplanowany.
Styl ten kocha żywopłoty zarówno te formowane jak i naturalne. Nierozłącznym jego elementem jest wypielęgnowany, wielki trawnik. Rabaty kwiatowe powinny mieć nieregularne kształty. Idealnie pasować do nich będą oplatające je ścieżki. Możemy stworzyć ogród zarówno jednokolorowy jak i różnobarwne zestawienia. Ważne jest by całość sprawiała wrażenie bujności oraz bogactwa roślin. Ogród angielski lubi skupiska rosnących swobodnie krzewów i niewysokich drzew. Styl ten lubi postarzane rzeźby bądź fragmenty murków.
Wszystko to owinięte pędami roślin. Idealnym elementem będzie również oczko wodne bądź staw. Do ogrodu w tym stylu pasować będą drewniane bądź metalowe meble. Nawierzchnię wykonać możemy zarówno z kostki, kamienia jak i drewna.