Oszałamiające pomysły na dekoracje kwiatowe w ogrodzie

Artykuł / Inspiracje

Dla większości z nas ogród w założeniu powinien być miejscem odpoczynku i relaksacji. Na poniższych zdjęciach znajdziecie Państwo wyjątkowe inspiracje, które sprawią, że każdy z Was zapragnie mieć własny kawałek zieleni.
Nawet niewielki przydomowy ogródek możemy idealnie zagospodarować. Odpowiedni dobór barw oraz gatunków kwiatów sprawi, że stanie się on na swój sposób wyjątkowy. Ważne by całość uzupełniała się z wyglądem naszej nieruchomości. Z domem otoczonym białym płotem idealnie współgrają czerwone kwiaty. By nasz budynek wyglądał zachęcająco, możemy obsadzić go dookoła kępkami kwiatów o różnych kolorach. Całość na tle ciemnozielonego trawnika będzie wyglądać oszałamiająco. Tym, którzy posiadają wysokie płoty polecamy wiszące donice z kwiatami. Ten pomysł urozmaici zarówno Wasz ogród jak i wygląd płotu. Nie bójmy się łączyć ze sobą różnych odmian ziół, krzewów, kwiatów i traw. Nasze ogrodzenie możemy obsadzić wieloma różnymi gatunkami roślin. Ważne jednak by pozostawały one podobnego wzrostu. Ciekawym pomysłem jest zamiana swojego starego samochodu na niecodzienną „grządkę”. Pojazd praktycznie w całości pokryty różnobarwnymi kwiatami zrobi wrażenie na każdym. Posiadaczom ogrodów o nieco większym metrażu polecamy piękno w symetrycznym wydaniu. Idealnie równoległe i prostopadłe ścieżki, zielone krzewy, a po środku… mała fontanna. Wszystko to razem wzięte cechuje się zarówno wyjątkową klasą jak i niecodziennym stylem. Kwiaty mogą również wychodzić bezpośrednio ze ścian naszego domu.
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z kilkunastoma wyjątkowymi aranżacjami ogrodów, które podbiją serce każdego miłośnika zieleni.