Pokrywa basenowa – Twój sposób na czystą wodę

Artykuł / Porady

Każdy, kto posiada w swoim ogrodzie basem wie, jak wiele trzeba zrobić by utrzymać go w odpowiedniej czystości. Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę ile zanieczyszczeń i brudu może dostać się do zbiornika wodnego oraz jak bardzo jest on niezdrowy dla osób kąpiących się w nim. Posiadają basen musimy uważać na liście spadające z drzew, łodygi kwiatów i krzewów, piasek, ziemię oraz drobne kamienie, owady oraz małe zwierzęta, a także różnego rodzaju inne zanieczyszczenia przenoszone drogą powietrzną. Co ważne na stan naszego basenu mają wpływ również takie czynniki jak okoliczne zwierzęta domowe: koty i psy, a także bawiące się dzieci, dla których perspektywa spłatania figla jest całkowicie normalna. Mając na uwadze wszystkie te rzeczy, a także nagłe opady atmosferyczne, musimy odpowiednio zabezpieczyć nasz basen. Jak to zrobić?
W tym celu proponujemy Państwu pokrywę basenową. Mimo, że nie brzmi to zbyt dystyngowanie, jest to bardzo proste w montażu, estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie. Osłona basenowa montowana jest do ścian zbiornika za pomocą specjalnych otworów. Co więcej, niektóre modele działają na baterię słoneczną, a więc można powiedzieć, że są w pełni automatyczne. W praktyce nie musimy martwić się, że z dnia na dzień nasza woda stanie się brudna i odpychająca. Po każdym skorzystaniu z basenu możemy zasłonić go przy pomocą pokrywy. Z jednej strony jest ona cienka, z drugiej jednak nie przepuszcza żadnych śmieci do środka.
Do wyboru mamy wiele kolorów, kształtów i motywów. Wszystko zależy od tego, w jakim stylu mamy urządzony nasz ogród. Nie musimy również martwić się wielkością naszego basenu – pokrywa idealnie sprawdzi się w przypadku każdego zbiornika. Dzięki systemowi nawigacji możemy dowolnie włączać i wyłączać osłonę. Ta opcja sprawi, że nas basen będzie zawsze piękny i zadbany. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z galerią oraz skomentowania tego rewolucyjnego wynalazku.