Rajskie drzewko „Ola” – idealna ozdoba Twojego ogrodu

Artykuł / Porady

Nie ma piękniejszego drzewa owocowego niż jabłoń. Jeżeli szukasz idealnej dekoracji do ogrodu polecamy Cię „Olę”. Te małe, rajskie drzewko będzie stanowić idealną ozdobę nie tylko przed domem, ale również na balkonie. Jej plusem jest niewielki rozmiar, a także: niesamowite wiosenne ukwiecenie oraz korale owoców aż do końca zimy.
Plusem opisywanej jabłonki jest to, że owocuje ona praktycznie bez przerwy. Jej małe, rajskie owoce możemy podziwiać latem, jesienią, a nawet zimą. Wiosną natomiast drzewko pokrywa się niezliczoną ilością jasnych kwiatów. Niewielki wzrost rośliny spowodowany jest wolnym tempem rozwoju. Dzięki temu mamy znacznie większe pole manewru, jeśli chodzi o balkon czy taras.
Rajskie jabłonki są mrozoodporne i zdecydowanie odporne na różnego rodzaju choroby. Drzewko zdecydowanie woli jasną i ciepłą przestrzeń. W zimnych i zaciemnionych obszarach szybo gubi liście, a jej owoce stają się mniejsze niż w rzeczywistości. De facto uprawa tego typu jabłonki jest wyjątkowo prosta. Drzewko najlepiej zasadzić w piaszczysto-gliniastej, a także wilgotnej glebie.
Na pewno wszystkich zwolenników rajskiego drzewka ucieszy jego niewielka cena. W Polsce możemy kupić je już od dwudziestu złotych.
Rajskie drzewko stanowi niezwykłą ozdobę z racji tego, że zarówno jego owoce, liście, jak i kwiaty przybierają różnorodne barwy, w zależności od pory roku czy temperatury. Zapraszamy do zapoznania się z naszą galerią – może i Wam spodoba się niezwykła jabłonka „Ola”.