Żelazne rośliny – kwiaty dla singla

Artykuł / Porady

Praktycznie każdy z nas kocha zieleń i otaczające nas kwiaty. Niestety, nie wszyscy mogą pozwolić sobie na ten drobny luksus w swoim domu. Co zrobić, jeżeli nasza praca nie pozwala nam opiekować się domowym kwietnikiem? Podpowiadamy Państwu kilka sprawdzonych gatunków roślin, które ozdobią Wasze mieszkanie, a także dostarczą przyjemnej aury. Najważniejsze jednak, że nie musimy zajmować się nimi cały czas, przez co są idealne dla singli bądź osób spędzających długie godziny w pracy.
„Żelazne rośliny” to te, które możemy zostawić same nawet na cały tydzień, a nadal będą piękne i zielone. Opcja ta jest idealna dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu na ich pielęgnację. W przypadku poniższych roślin nie musimy się martwić o wilgotność powietrza. Jedyne, czego wymagają to przetarcia listków raz na miesiąc bądź lekkiego prysznica w celu zmycia kurzu. Przedstawione przez nas gatunki mogą zimować w temperaturze pokojowej, a więc 18-22 stopni Celsjusza.
Tym, którzy mają w domu nieco więcej słonecznego światła polecamy sukulenty – rośliny, które potrafią wytrzymać bardzo długo bez wody. Zaliczamy do nich kaktusy, wilczomlecze, grubosze, kalanchoe, gasterie, haworsje, juki, noliny, a także aloesy. Rośliny te to również ciekawa dekoracja – dzięki ciekawemu wyglądowi oraz nietypowej kolorystyce możemy śmiało ich użyć, jako pokojowych ozdób.
Jeżeli nie macie miejsca na parapecie polecamy Wam rośliny mogące żyć z dala od okien. Należą do nich: zamiokulkas, sansewieria (ta może też stać na parapecie), fikus sprężysty i binnedijkii, aglonema, asplenium, zielistka, dracena wonna i jej odmiany np. ‚Compacta’, epipremnum oraz aspidistra.